Dimitrijus Gutovas (g. 1960) – žymus rusų dailininkas ir dailėtyrininkas. 1992 m. baigė dailėtyros studijas Sankt Peterburgo valstybiniame akademiniame I. Repino tapybos, skulptūros ir architektūros institute, studijuodamas pradėjo ir menininko karjerą.

Gutovas neapsiriboja viena medija: piešia, tapo, filmuoja ir fotografuoja, kuria skulptūras, instaliacijas. Savo kūriniuose dažnai naudoja vizualines citatas iš Vakarų dailės istorijos, ortodoksų ikonų, Rytų kaligrafijos, dažnai svarbią vietą jo kūriniuose užima tekstas – literatūros citata ar kasdienis posakis.

Gutovo darbai eksponuoti vienose iš svarbiausių šiuolaikinio meno renginių – Venecijos, Stambulo bienalėse, documenta parodoje Kaselyje, jo kūrinių yra įsigiję svarbiausi Rusijos dailės ir šiuolaikinio meno muziejai, o taip pat Nacionalinis modernaus meno muziejus Paryžiuje. Bunkos Mozės galvos repliką Gutovas sutvarstė kaip ligonį, palikdamas atvertas tik akis. Natūralios medienos pagrindas ir nebalintos drobės koloritas išryškina atliejos akių tamsų gilumą, 30 metų iki skulptūrai nugriūnant vėjo ir lietaus gairintos medienos faktūrą. „Tvarsčiai“ išrašyti jidiš kalba.