Matvejus Vaisbergas (g. 1958) – litvakiškas šaknis turintis žymus Ukrainos tapytojas. 1985 m. baigė Ukrainos grafikos akademiją, nuo 1989-ųjų dalyvauja parodose, kuria tapybos ir grafikos srityse, iliustruoja ir projektuoja knygas, jo kūrinių yra įsigiję Ukrainos, Lietuvos, JAV, Vokietijos muziejai.

Savo kūryboje jis permąsto klasikinės ir modernios dailės paveldą, savitai interpretuoja religines temas. 2014 m. sukūrė visame pasaulyje, tame tarpe ir Lietuvoje, eksponuotą ciklą „Siena“, apjungiantį biblinę ir Maidano temas. 2019 m. sukurtą ciklą „Svetimi namai“ įkvėpė „Laiptų galerijos“ Šiauliuose organizuoto plenero metu aplankytas Žagarės miestelis ir skaudi jo žydiškoji atmintis.

Bunkos Mozei intepretacijoje Vaisbergas parinko žalią spalvą, kuri primena vieno žymiausių litvakų tapytojų Marco Chagallo darbus. Chagallas savo drobėse įamžino litvakiškų štetlų medinių namų žalumą, kurį Vaisbergas atpažino ir Žagarėje. Tuo tarpu geltona Dovydo žvaigždė ir geltonas užrašas „Jude“ – nacių žydams priskirti atpažinimo ženklai, Vaisbergo darbe primenantys ilgaamžės kultūros išniekinimo ir didžiulės žmonių grupės nužmoginimo nusikaltimą.